Atrakcje turystyczne w Zakopanem i okolicy

Jak wszystkim wiadomo, Zakopane jest stolicą polskich Tatr. Niewątpliwie miasto może kojarzyć się też z Gubałówką lub Krupówkami. Niemniej jeśli wybieramy się latem do Zakopanego, należy mieć świadomość, że to nie wszystko, co może zagwarantować miasto i okolice.

Bardzo dobrym przykładem jest Morskie Oko położone ledwie 25 km od miasta. Morskie Oko jest w gronie miejsc cieszących się niemałą popularnością, czemu w żaden sposób nie wolno się dziwić. Dokładnie mówiąc, jest to największe jezioro w Tatrach, które znajdziemy w Dolinie Rybiego Potoku.

Morskie oko

Czytaj dalej Atrakcje turystyczne w Zakopanem i okolicy

Piękne widoki na szlakach górskich w Tatrach

Tatry już przed wieloma laty zostały uznane za jedno z cudownych miejsc, w którym można podziwiać wspaniałe widoki, magiczne pejzaże.

Tytus Chałubiński odkrywając piękno wioski położonej w górskiej dolinie, nie zdawał sobie chyba sprawy, że za kilkadziesiąt lat ta wioska stanie się stolicą zimowego sportu w Polsce, jednym z najchętniej uczęszczanych kurortów zimowych oraz letnich. Mowa oczywiście o Zakopanem. W tym miejscu nie można się nudzić, ponieważ przybywający turyści mają do dyspozycji bardzo wiele atrakcji.

DOMKI ZAKOPANE

Czytaj dalej Piękne widoki na szlakach górskich w Tatrach