Atrakcje turystyczne w Zakopanem i okolicy

Jak wszystkim wiadomo, Zakopane jest stolicą polskich Tatr. Niewątpliwie miasto może kojarzyć się też z Gubałówką lub Krupówkami. Niemniej jeśli wybieramy się latem do Zakopanego, należy mieć świadomość, że to nie wszystko, co może zagwarantować miasto i okolice.

Bardzo dobrym przykładem jest Morskie Oko położone ledwie 25 km od miasta. Morskie Oko jest w gronie miejsc cieszących się niemałą popularnością, czemu w żaden sposób nie wolno się dziwić. Dokładnie mówiąc, jest to największe jezioro w Tatrach, które znajdziemy w Dolinie Rybiego Potoku.

Morskie oko


Bez wątpienia jednak Zakopane to przede wszystkim Góry i co ważne, trasy turystyczne przystosowane są do każdej grupy wiekowej, co podczas wakacji z rodziną jest na pewno istotne. Naturalnie chodzenie po górach jest wyczerpującym zadaniem i po wycieczce przydałby się jakiś wypoczynek. Niemniej w tej kwestii również nie ma powodów do zmartwień — wystarczy wybrać się do zakopiańskiego AquaParku. Aquapark ten jest stworzony dla całych rodzin i stanowi idealny sposób na to, aby się zrelaksować. Za podstawowe atrakcje Aquaparku należy uznać pływalnie.

Zakopane to też niewątpliwie muzea i galerie — przykładem może być Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. W muzeum tym znajdziemy największą ilość eksponatów i placówek. Warto też mieć na uwadze, że muzeum to powstało w 1892 roku.

Ostatnim przykładem niech będzie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Sanktuarium to znajdziemy około 4 km od centrum, a historia powstania tego miejsca jest po prostu niezwykła. Mówiąc wprost — mowa o wotum dziękczynnym za uratowanie życia Jana Pawła II (jak łatwo można się domyślić, mowa o zamachu, który miał miejsce 13 maja 1981 roku).

Podsumowanie

Atrakcje, które znalazły się w tym tekście, stanowią jedynie namiastkę tego, na co mogą liczyć turyści w Zakopanem. Z drugiej strony te kilka przykładów wyraźnie podkreśla, że stolica polskich tatr odpowiada na różne oczekiwania różnych grup wiekowych. Po prostu każda osoba znajdzie w Zakopanem coś dla siebie.