Dolna Rówień Krupowa w remoncie

Zakopane nie tylko przyciąga rzesze turystów tym co ma, nie tylko bazuje na istniejącej infrastrukturze, ale się zmienia. To wszystko po to, aby przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Jednym z ewidentnych przykładów na to jest Rówień Krupowa.

Czym jest Rówień Krupowa?

Jest to park, którego położenie można określić pomiędzy ulicą Sienkiewicza, Aleją 3 Maja, Witkiewicza oraz Nowotarską. Przez jej środek przebiega ulica Kościuszki. Pomysł stworzenia tego parku istnieje już od XIX wieku. Dopiero jednak w roku 1977 został usankcjonowany Park Krajobrazowy Równi Krupowej. Niegdyś mieliśmy tutaj dwa stadiony. Dzisiaj jest to ogromna łąka poprzedzielana asfaltowymi ścieżkami z ławeczkami i cudownymi tatrzańskimi widokami. Jednocześnie w tym miejscu organizowanych jest wiele imprez plenerowych.

Idzie nowe

Odnośnie Równi Krupowej można mówić, że jest to wyjątkowe miejsce. W tym momencie prowadzona jest jej szeroko pojęta modernizacja. W zakres dokonywanych prac można tutaj wliczyć:

– naprawa wszystkich istniejących alejek,
– wybudowanie nowych alejek w miejscach wydeptanych przez ludzi ścieżek,
– zamontowanie nowych ławek wraz z wybrukowanymi miejscami dla osób niepełnosprawnych,
– wybudowanie ścieżek dla rowerów wraz z zatoczkami, w których umiejscowione będą stojaki na owe rowery.

Taka modernizacja bez wątpienia poprawi jakość wypoczynku na Równi Krupowej.

Przybyć i wypocząć

To miejsce fascynuje, zachwyca, przyciąga. Tym samym turyści przybywający do Zakopanego, a jest ich coraz więcej, nie tylko udają się na Równię Krupową.

Nie można nie wspomnieć o innych atrakcjach miasta i nie można zapomnieć o usługach noclegowych. Tych w Zakopanem nie brakuje. Pod adresem internetowym Domekzakopane.info – domki Zakopane znajdziemy ciekawe i sprawdzone informacje na temat wspaniałych i niedrogich obiektów noclegowych. Dzięki tym informacjom łatwiej jest znaleźć miejsce noclegowe w pełni wyposażone, zapewniające pełen komfort wypoczynku. Jak najbardziej warto z tej propozycji skorzystać.